SKU 860-017V70
Package QTY 3
Weights & dimensions
Features
Return & refunds
Wholesale demand
Product Details
Features:
  • Stylish and comfortable modern 5-piece outdoor furniture set
  • Constructed from rust-resistant galvanized metal frame and durable PE rattan wicker
  • 8cm thick cotton-filled zippered cushion for ultimate comfort
  • Easy-to-clean cushion cover crafted from water-resistant polyester cloth
  • Leveling feet for adapting to uneven surfaces
  • Assembly is necessary
Specification:
  • Colour: Black
  • Other Colours: Mixed Grey
  • Middle Sofa Size: 75 L x 67 W x 64 H cm
  • 2 x Corner Sofa Size: 75 L x 75 W x 64 H cm
  • Stool Sofa Size: 75 L x 75 W x 33 H cm
  • Tea Table Size: 90 L x 50 W x 33 H cm
  • Box Dimension: 74.5 L x 70 W x 39 H cm
  • 98 L x 78 W x 24 H cm
  • 78 L x 66 W x 36 H cm