Back / SKU:B31-135V70
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-1)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-2)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-3)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-4)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-5)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-6)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-7)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-8)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-9)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-10)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige(m-11)
HOMCOM Metal Frame 3-Tier Shelf Tripod Lamp w/ Foot Switch Beige
Loading...
Loading...
Shipped by Aosom Ireland
Select: natural
Insufficient stock
Please select 1 or more
to earn 192 loyalty point(s) with this product.
Free shipping
Free shipping
Delivery guarantee
Delivery guarantee
Secure Payment
Secure Payment
Security and product resources
Security and product resources
Highlights
  • INPUT VOLTAGE: 220V-240V, 50Hz/60Hz. E27 SOCKET. MAXIMUM LOAD WEIGHT PER SHELF 5KG. ASSEMBLY REQUIRED.
Brand HOMCOM
SKU B31-135V70
Package QTY 1
Return & refunds
Wholesale demand
Product Details
Features:
  • Tripod metal frame for strength and durability, with three legs ensuring balance and stability
  • Three rubber wood shelves on the frame, the ideal storage and display of your books and more
  • Beige fabric lampshade emits soft light, making it great for use day and night
  • Solid base to ensure lamp keeps upright and in place
  • Maximum weight per shelf, 5kg, easy assembly required
  • E27 socket to take a large variety of bulbs, max 40W
Specification:
  • Item Name: Floor Lamp
  • Brand Name: HOMCOM
  • Colour: Natural Wood Colour, Beige, Black
  • Material: Rubber Wood, Fabric, Metal
  • Dimension: 40 L x 40 W x 160 H cm
  • Lamp Shade Size: Ф40 x 28 L cm
  • Top Shelf Size: 20 L x 20 W cm
  • Middle Shelf Size: 27 L x 27 W cm
  • Bottom Shelf Size: 31 L x 31 W cm
  • Weight Capacity (each shelf): 5 kg
  • Cord Length: 1.8 m
  • Power: 40 W
  • Bulb Base Type: E27 (Bulb not included)
  • Input Voltage: 220V-240V, 50Hz/60Hz