SKU D01-012BU
Package QTY 1
Return & refunds
Wholesale demand
Product Details
Features:
  • The closure and the bottom made of PVC with support planks to hold shape
  • Convenient storage and transport with its foldable design
  • Ideal for dog, cat or other pets, both for indoor and outdoor use
  • Good choice to make your lovely pets enjoyable
  • Easy set up within minutes
  • Easy-to-clean by damp cloth
Specification:
  • Material: Plank, PVC
  • Colour: Blue
  • Unfolded Dimensions: Φ100 x 30H (cm)
  • Side Panel Size: 14W x 30H (cm)
  • Inner Plank Size: 12W x 27.5H x 0.45T (cm)
  • Overflow Inner Diameter: Φ3.2 (cm)
  • Folded Dimensions: 23L x 18W x 31H (cm)